Yükleniyor...

Güneş Aras Okur

·      Yoga Alliance Onaylı Uluslararası Yetişkin Yogası Eğitmeni.

·       Türkiye’nin İlk Uluslararası Çocuk Yogası uzmanlarından...

·      2-15 yaş arası çocuk yogası derslerini halen anaokullarında paylaşıyor.

·      Şahinkaya Lisesi, Bursa Final Okulları, Kelebek Etkisi Anaokulu’nda çalıştı. 2019 yılı itibariyle Bursa Yoyo Anaokulu ile çalışmalarına devam ediyor.

·      Okuantum ofisinde 18 yaş sonrası yetişkinlerle bireysel ve grup derslerine devam ediyor.

·      İşletmelere özel;  kurumsal ve ofis yogası eğitimleri veriyor.

 --

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu Aras; Kadın Girişimci ünvanıyla birlikte, “Başarılı insanlar, mutlu ol(a)mayabilir. Ama, MUTLU insanlar, kesinlikle BAŞARILI olur’ yaklaşımını esas alarak "Okuantum Kişisel ve Kurumsal Gelişim" yapılanmasını, 2016 yılında, bireyden başlayarak, kurum ve makro planda, toplumsal dünyalara “mutluluk” dağıtmak amacıyla kurdu.

 Fitness, dağcılık, yüzme, tüplü/tüpsüz dalış, kayak ve voleybol gibi sporları, büyük bir keyif ile yapmış olan Aras; yoga, dağcılık, jazz ve şiiri hayatının olmazsa olmaz parçaları olarak tanımlıyor. Sivil Toplum Derneklerine üyelikleri ve aktif katılımıyla birlikte hobileri de ona gelişim sağlamaktadır.

Yoga’yı hayatına aldığı ilk günden itibaren onunla kendini tanımış olan ve hala gelişmekte olan Aras, Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nden Uluslararası Yoga Eğitmeni Master Alper Bayraktar tarafından verilen RYT 200 Yoga Eğitmenlik programını tamamladı. Ayrıca çocuklara olan ilgisiyle eğitimini aldığı Çocuk Yogası Eğitmenliğiyle de Türkiye’nin ilk Uluslararası Çocuk Yogası eğitmenlerinden biri olma ünvanını aldı.

Eğitim ve öğretim alanında gelişmeyi seven Aras, eğitim ve öğrenci koçluğu yaparken, aynı zamanda psikoloji üzerine eğitimlerini tamamladı. St. Clements Üniversitesi ile Psikiyatri ve Psikologlar Derneği ortak programlarından; Temel Psikoloji, Genel Psikoloji, Çocuk Psikolojisi ve Gelişimi, Stres ve Stres ile Başa Çıkma Yolları eğitim sertifikalarına da sahip.

Yaşam felsefesini; “Nefes aldığın kadar gül, yaşadığın kadar sev, öğren ve öğret.” Olarak tanımlıyor. Her zaman gülmeyi, yaşadığı sürece başta kendini ve sonra evrendeki her şeyi sevmeyi, bitmek bilmeyen öğrenme isteğiyle dolup taşıp, sonrasında aynı istek ve arzuyla öğretmeyi ve yaymayı, hayat felsefesi olarak görüyor. Bu nedenle her alanda; işletmeler içinde özel olarak uygulanabilecek ofis yogası eğitimleri de veriyor. 

  • Okuantum stüdyosunda Yetişkin Yogası,
  • Liselerde sınav öncesi meditasyon ile rahatlama,
  • Anaokullarında Çocuk Yogası,
  • Açık havada halka açık Parkta Yoga,
  • Dünya yoga gününde Kitlesel Yoga eğitimleriyle herkesi en az bir kez olsun YOGA ile buluşturmaya özen gösteriyor.