Yükleniyor...

Güneş Aras

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu Aras Kadın Girişimci ünvanıyla birlikte, “Başarılı insanlar, mutlu ol(a)mayabilir. Ama, MUTLU insanlar, kesinlikle BAŞARILI olur’ yaklaşımını esas alarak "Okuantum Kişisel ve Kurumsal Gelişim" yapılanmasını, 2016 yılında, bireyden başlayarak, kurum ve makro planda, toplumsal dünyalara “mutluluk” dağıtmak amacıyla kurdu. 

 

 Fitness, dağcılık, yüzme, tüplü/tüpsüz dalış, kayak ve voleybol gibi sporları büyük bir keyif ile yapmış olan Aras yoga, dağcılık, jazz ve şiiri hayatının olmazsa olmaz parçaları olarak tanımlıyor. Sivil Toplum Derneklerine üyelikleri ve aktif katılımıyla birlikte hobileri de ona gelişim sağlamaktadır.

 

Yoga’yı hayatına aldığı ilk günden itibaren onunla kendini tanımış olan ve hala gelişmekte olan Aras, Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nden Uluslararası Yoga Eğitmeni Master Alper Bayraktar tarafından verilen RYT 200 Yoga Eğitmenlik programını tamamladı.

Ayrıca çocuklara olan ilgisiyle eğitimini aldığı Çocuk Yogası Eğitmenliğiyle de Türkiye’nin ilk Uluslararası Çocuk Yogası eğitmenlerinden biri olma ünvanını aldı.

Eğitim ve öğretim alanında gelişmeyi seven Aras, eğitim ve öğrenci koçluğu yaparken, aynı zamanda psikoloji üzerine eğitimlerini tamamladı. St. Clements Üniversitesi ile Psikiyatri ve Psikologlar Derneği ortak programlarından; Temel Psikoloji, Genel Psikoloji, Çocuk Psikolojisi ve Gelişimi, Stres ve Stres ile Başa Çıkma Yolları eğitim sertifikalarına sahip.

Yaşam felsefesini; “Nefes aldığın kadar gül, yaşadığın kadar sev, öğren ve öğret.” Olarak tanımlıyor. Her zaman gülmeyi, yaşadığım sürece başta kendini ve sonra evrendeki her şeyi sevmeyi, bitmek bilmeyen öğrenme isteğiyle dolup taşıp sonrasında aynı istek ve arzuyla öğretmeyi ve yaymayı hayat felsefesi olarak görüyor.

Her kişi ve kurumla özel olarak uygulanabilecek ofis yogası eğitimleri de veren Aras, Okuantum ofisinde; Yetişkin Yogası, anaokullarında Çocuk Yogası(2-15 yaş) üzerine verdiği YOGA eğitimlerini herkesle bir kez olsun buluşturmayı hedefliyor.